Fırat Atlıhan’ın kurduğu Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü’nün açılışına katıldım

Manisa’daki Bahçeşehir’in sahibi eğitimci Fırat Atlıhan’ın İzmir Narlıdere’de 2018-2019 eğitim öğretim yılına yetiştirdiği Uğur Okulları Narlıdere kampüsünün resmi törenle açılışına Rıfat Uygur ile birlikte katıldık.

Törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Kaymakamı Süleyman Hürrem Aksoy, Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Genel Müdür Nevzat Kulaberoğlu, Manisa Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, İzmir protokolünün önemli simaları, veliler ve öğrenciler katıldı.

50 YILLIK BİRİKİMİ VAR

Açılış töreninden önce öğrencilerin okullarında kendi teknolojilerini ürettikleri drone atölyesini ziyaret eden Enver Yücel, “Narlıdere kampüsümüz okul öncesinden lise sona kadar, içerisindeki laboratuvarlar ve imkanlarla bugün dünyanın en iyi okullardan daha üstün yanları olan, eğitim sistemleri açısından da mükemmel olan bir okul. Okulumuzda bir drone laboratuvarı var. Öğrencilerimiz burada sadece drone uçurmayı değil, drone üreterek bunu yurt dışına pazarlamayı hedefliyorlar. Uğur okullarının 50 yıllık bir birikimi var. O birikimle geleceğe yön veren çocuklarımızı yetiştirme gayreti içerisindeyiz. STEM’i en iyi kullanan okulların başında geliyor Uğur Okulları. Narlıdere’deki kampüs örnek gösterilecek bir okul. Biz her yeni kampüsümüzü bir diğerinden farklı yapıyor, çeşitliliğini artırıyor ve çağın gerekliliğine uygun hale getiriyoruz. Yarının sorunlarını çözecek bireyler yetiştiriyoruz. Narlıdere kampüsümüzde de okul öncesi ve ilkokul kademeleri mevcut. Okul öncesine çok önem veriyoruz. Bireyin hayatında okul öncesi eğitimin çok önemi var. Biz de bu konuya büyük yatırımlar yapıyoruz” dedi.